Меню сайту
Google
Категории раздела
Лабіринтові [6]
Харацинові [5]
Карпові [2]
Лорікаріди або лорікарієві соми [2]
Барбуси [4]
Золоті рибкі [6]
Акваріумні рибки
Акваріумні рослини
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 16
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Акваріумні рибкі » Лабіринтові

chasti pytannja pro pivnykiv
11.11.2012, 22:38
Першою рибкою, яку мені вдалося розвести, отримати потомство і підняти його, був півник (Betta splendens). Моєму захопленню не було меж, шалено подобалося спостерігати за залицянням самця, за його пристрасними обіймами, але був він аж надто пристрасний і до смерті загнав спочатку першу, потім другу і третю самку. Але мова трохи не про те, в статті, яку ви зможете прочитати нижче написано те, чому багато містять цю чудову рибку і милуються нею щодня, адже щодня від неї можна чекати чогось нового.

Чи дійсно півники «борці»?
Виловлені з природного джерела існування півники можуть зазвичай не дуже войовничі, але все-таки це рибки територіальні і так само можуть ставати агресивними в період, коли готові до нересту. Найбільш бійцівський вид півників називають Плакатами. Це рибка з короткими плавниками і великим ротом. «Одомашнені» півники, яких ми утримуємо в акваріумах є поєднанням обох вищеописаних видів півників.

Як виглядають сутички півників?
Зазвичай сутички цих бійцівських рибок починаються з невеликого спарингу. Зазвичай самці наближаються один до одного, а їх плавники при цьому розправлені, як у павичів. Іншими словами, рибки хваляться своїми розмірами, попереджаючи супротивника про свою силу. Потім півники швидко наближаються один до одного, розправляючи при цьому пластини на голові і рухаються по колу один на проти іншого. Вони рухають тілами, щоб створювати невеликі хвилі, які спрямовують на супротивника. Такий процес з'ясування відносин може зайняти деякий час. Далі бійка супроводжується різкими випадами і «кусанням» суперників, в результаті чого риби залишаються з порваними плавниками і пошкодженим тілом. Під час сутички петушкам може знадобиться спливти на поверхню, щоб вдихнути атмосферного повітря. Дуже цікавим фактом є те, що під час того, як один самець сплив «подихати», його конкурент ні в якому разі не нападає. Переможена рибка іде за межі території переможця.

Чи хороші ці рибки в спілкуванні з іншими?
Петушки можу нейтрально ставитися до тих рибкам, форма тіла яких не нагадує форму тіла самих півників. У відмінності від Плакатів, решта півники більш мирні, вони не будуть чіпати іншу рибу, якщо тільки та не потрапила до них на територію під час нересту. Однак, якщо у риб, які живуть в одному акваріумі з півниками красиві плавники - бережіться (або дуже гарне слово українською є - начувайтеся, - прим Микита Матухно). Погоня за ними і общіпиваніе їх плавників і хвостів буде основним заняттям півника. Рибка півник.

Як півники розмножуються?
На поверхні води самець будує гніздо з піни. Він набирає всередину повітря, тримає його в роті і випускає кульки повітря, які прилипають один до одного. Процес побудови гнізда може зайняти не одну годину, а інші самці, так само готові до нересту, можуть йому перешкодити і навіть пробувати зламати гнездо.Самка показує свою готовність до нересту вертикальними смужками на тілі і білої крупинкою біля анального плавника. За її животу можна побачити, що там є ікра, так як він стає трохи більше і довгасті. Вона плаває в районі гнізда, даючи самцеві зрозуміти. що готова до нересту. Самець плаває за самкою, яка може ховатися в зарості рослин, у результаті вона здається і починається нерест. Агресивні самці можу заганяти самку до смерті.
Сам процес спаровування відбувається недалеко від гнізда. Самець і самка роблять кругові рухи, як би опливая один одного по колу. Далі самка лягає на поверхню води, самець обіймає її всім тілом і видавлює ікринки. Цей процес виглядає дуже ніжно і романтично. Ікринки падають на дно акваріума, і тут завдання самця ротом зібрати всі ікринки і випустити їх у гніздо, де вони прикріплюються до пінці і будуть там плавати поки не вилупиться мальок. Під час того, як самець збирає ікринки у самки з'являється час відпочити. Після чого процес повторюється.

Що далі?
Після спарювання самка стає небезпечною для ікри, так як вона може її поїдати. Тому до того моменту, як мальки попливуть завданням самця є охорона гнізда з ікрою. Ікринки можуть випадати з гнізда, на що папаша відразу реагує і повертає їх ротом на колишнє місце. Коли мальок пливе - самця слід прибрати, тому що він починає спочатку намагатися повернути їх в гніздо, потім втрачає до них інтерес і так само, як і самка, може з'їсти плаваючого малька.
Коли мальки підростають, маленькі самці можу починати битися. У таких випадках радять розсаджувати мальків за різними відсадники щоб їх вижило якомога більше.
Категорія: Лабіринтові | Додав: Mykola
Переглядів: 623 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входа
Tak.Ru
Поиск
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz